Blog 30. Malá záhradná chatka s prístreškom Jelle 175 PLUS Blog č.30.


Jelle 175 Plus záhradný domček blog

Malá záhradná chatka s prístreškom Jelle 175 PLUS je jednou s najmenších záhradných stavieb , ktoré na našej stránke ponúkame.

Nie vždy máme dostatok priestoru, a nie vždy potrebujeme veľký priestor na uskladnenie našich záhradných potrieb. Je to od preferencii a samozrejme od proporcii miesta, kde môžeme záhradný domček umiestniť.

Chatka Jelle 175 Plus je jedna s noviniek  na rok 2022

Malá záhradná chatka Jelle na betónovom základe

Pre chatku Jelle s prístreškom doporučujeme pevnú základovú dosku

Keďže prístrešok je vlastne samostatná stavba pripojená k základnému domčeku JELLE doporučujeme ako základovú dosku betónovú planu, alebo zámkovú dlažbu.  Za správne osadenie domčeka Vám bude odmenou jeho dlhá trvácnosť a bezproblémové použitie.

Malá záhradná chatka s prístreškom Jelle je v základe bez prístrešku. Je navrhnutá tak, aby prístrešok bol univerzálny a dal sa namontovať vpravo, ale aj vľavo od chatky. Podobne riešené sú aj chatky ST.Louis, Tampa a  Novia.  Univerzálner a obojstranné riešenie zrýchľuje proces dodania až ku Vám.

Pôdorys Jelle 175
Pôdorys Jelle 175
Jelle 175 Plus chatka s prístreškom

Výhody osadenia záhradného domčeku s prístreškom  na betónovú platňu, alebo zámkovú dlažbu.

Ako vždy treba dodržať pravidlo, že chatka potrebuje pevné a stabilné podložie. Makadám či iné kamenisté podložie nie je stabilné.  Skrátka kamienky sa Vám budú časom uvoľňovať a chatka s prístreškom Vám bude nerovnomerne klesať.  Variant drevený rošt a zemné skrutky a je síce možný , ale povedzme si tak ako to je.

Terasa záhradného domčeku  s prístreškom sa bude používať na grilovanie, prípadne na odkladanie náradia. A podlahové drevo bude trpieť a bude sa amortizovať. Naopak dlažba a betónová doska sa Vám odmenia dlhou trvácnosťou.  Treba zvážiť svoje možnosti a vybrať si riešenie vhodné k danej situácii.

3 – Objednanie a dodanie chatky v našej firme.

Pre nás sú dôležité základné informácie. Ak nemáte vybraný konkrétny záhradný domček – kľudne napíšte čo potrebujete. Napríklad domček 3×4 s rovnou strechou…

2 – Výber záhradného domčeku a garáže

Ak vieme v akom približnom rozmere chceme realizovať chatku, ďalším parametrom pri výbere chatky je spôsob jej budúceho využitia…

1 – Rozmer základného domčeku a záhradnej chatky.

Treba si zvážiť koľko priestoru si chceme , prípadne môžeme vyčleniť pre budúcu chatku. Pri pozemkoch s dostatočnou plochou je to vcelku jednoduché. Väčší pozor si treba dať ak nás plocha pozemku svojim rozmerom limituje…