Realizácia montovanej hliníkovej pergoly
Realizácia montovanej hliníkovej pergoly

Hliníkové pergoly

Hliníkové pergoly   sú elegantné a cenovo výhodné riešenie ochrany pred vodou a najmä slnkom. Je vyrobená z hliníku, lamely sú v pozinku s farebnou RAL úpravou , alebo v hliníkové vrchné lamely (len vo verzii DELUXE). Spojovací materiál je v nereze. Zvolené vysoko kvalitné materiály Vám zabezpečia dlhú trvácnosť a úžitkovosť. Oceňovaný dizajn spája luxus s dokonalou funkčnosťou.

AKCIA NA dopravu zdarma po celej SR – pri objednávke do 15.7.2024


Lacná hliníková pergola BASIC

Lacná hliníková pergola si napriek cene zachováva výbornú kvalitu. Rozdiel je najmä v sile podporných stĺpov, ktorá je však stále viac ako dostačujúca na váhu a zaťaženie celej pergoly.


Bioklimaticka hlinikova pergola Klassik

Bioklimatická hliníková pergola Mirador Klassik je navrhnutá pre vonkajšie poveternostné podmienky. Systém výklopnej pergoly umožňuje pod pergolou Mirador sedieť v tieni alebo na slnku.

Hliníková pergola Sorara Natur s otáčacími lamemali

Novinka hliníková pergola KLASIK HOLZ – NATUR

Hliníková pergola v Nnatur prírodných farbách. Nový dizajnový prvok do sveta záhradných stavieb. V rozmere 300x400cm a výške 250cm je ideálna do Vašej záhrady a k rodinnému domu. Skvele sa kombinuje s drevenými prvkami ext


Moderná bioklimatická hliníková pergola DELUX

Moderná bioklimatická hliníková pergola DELUX je najluxusnejšia v celej rade Mirador. Je celá hliníková, teda aj strešné lamely sú z hliníka vyznačuje sa ozaj nadštandardne dlhou trvácnosťou.

Hliníková pergola nástená – prístrešok WAL

Nástenná hliníková pergola Wall je vhodná ako prístrešok ku Vášmu domu alebo k inej stavbe. Jednoduché kotvenie do prekladov, alebo do stžien Vašej stavby.

Lamelové bočné panely pergoly Mirador -LOWRE WALL

Lamelové bočné panely pre pergolu Mirador – LOWRE WALL pridá na exkluzivite našich pergol. Vďaka hliníkovej stene – panelu LOWRE WALL získate nielen ešte viac ochrany pred slnkom a dažďom, ale ečte viac súkromia pod Vašou novou pergolou . Prvky možno použiť aj ako rohové riešenie. Bočné steny sú dostupné v troch rôznych veľkostiach, takže pre každú veľkosť

Textilná tieniaca stena pre pergoly Mirador -Screen

Textilná tieniaca stena pre pergoly Mirador -Screen. So slnečnou clonou MIrador môžete urobiť vašu hliníkovú pergolu ešte pohodlnejšou a prispôsobivejšou k aktuálnemu počasiu. Plynule nastaviteľná slnečná clona vám umožní nastaviť požadovanú polohu rukou vo výške , ktorá Vám vyhovuje.

Pergoly môžu byť oddelené a samostatne stojace, alebo pripojené k existujúcej budove. Sú tak dokonalým rozšírením obytného priestoru nielen vonku , ale aj v interiéri Povrchová úprava v RAL farbe je v moderných farbách antracit a krémová biela.

Špeciálne navrhnutá výklopná žalúziová strecha pergoly ponúka veľa možností ochrany pred slnkom, dažďom a vetrom. Voda je priamo odvedená kontrolovaným spôsobom prostredníctvom inovatívného integrovaného systému odvádzania vody.

Kvalitná strecha pre  Hliníkové pergoly sú určená aj do vonkajších (nie však extrémných) poveternostných podmienok . V snehovej sezóne alebo v prípade predpovede sneženia otvárajte rolety vo zvislej polohe, aby ste predišli poškodeniu pergoly. Strecha kompletne vyrobená z pozinkovaného plechu ( verzia Classic a Basic), alebo z kvalitného hliníka (verzia Deluxe). Bioklimatická hliníkováj pergola je úplne bezúdržbová.

Prístrešok je dodávaný s rozpernými skrutkami na pripevnenie k zemi. Pergola musí byť namontovaná na pevnom základe, napríklad v betónovom základe – betónovej pätke, a následným prikotvením do betónového základu.  Uistite sa, že podklad je nainštalovaný kolmo a vodorovne.

Všetky pergoly sú odvodnené žľabom, ktorý je vyústený do hliníkových podpier a tie vodu prepúšťajú na spodku.

Hliníkové pergoly a ich využitie.

Pegoly môžete využiť jednak v interiery, ale sú to najmä extreriérové záhradné prístrešky. Dostupné sú obe verzie. Teda pergola na štyroch samostatných stojkách, ale aj pergola na dvoch stojkách, ktorú je možné pripevniť k domu – ideálne do nosných konštrukcii.

Montáž hliníkových pregol.

Hliníková pergola je vyrobená tak aby ste mohli zvládnuť jej montáž svojpomocne s minimom náradia. Samozrejme, že v prípade Vášho želania Vám pergolu namontujú aj naši odborný pracovníci. Ku každej pergole je dodaný grafický návod v pdf.