Stavba záhradnej chatky na zemné skrutky

Veľa z Vás rieši problém ako osadiť záhradný domček, Nie vždy je možnosť  stavby základovej dosky z betónu či zámkovej dlažby. Pre tento prípad máme pre Vás riešenie. Stavba záhradnej chatky na zemné skrutky  a hranolovú konštrukciu je lacné a ekologické riešenie -ako vyriešiť osadenie záhradného domčeka.

Ideálny podklad je hlina. Nesmie byť však čerstvo navezená. V navážke totiž vrut nedrží a chatka môže sadnúť. Taktiež sa vruty nedajú použiť v piesočnatom základe, alebo naopak v kamenistom základe. Skrátka tam táto možnosť osadenia nie je ideálna. V klasickej pôde je však osadenie viac menej bezproblémové.

Po navŕtaní zemných skrutiek sa položí drevená konštrukcia – rošt. Ten tvorí základ nosnej konštrukcie záhradného domčeka či chatky. Vhodné je mať pripravený rošt už naimpregnovaný, pretože potom šetrí sa tým čas pri montáži a ošetrený rošt mám nepomerne dostatočne dlhú životnosť.

Poslednou fázou stavby chatky je pribitie podlahy na rošt. Ako vidíte na poslednej fotke podlaha je potom bezproblémová a plne funkčná.
Ak máte záujem o stavbu na drevený rošt a skrutky napíšte nám a pripravíme Vám ponuku.

Stavba záhradnej chatky na zemné skrutky nie je vhodná pre realizácie bez podlahy.

1 – Rozmer základného domčeku a záhradnej chatky.

Treba si zvážiť koľko priestoru si chceme , prípadne môžeme vyčleniť pre budúcu chatku. Pri pozemkoch s dostatočnou plochou je to vcelku jednoduché. Väčší pozor si treba dať ak nás plocha pozemku svojim rozmerom limituje…