Blog 22. Moderný záhradný domček Java


Blog č.22.

Radi by sme Vám v tomto blogu predstavili modernú záhradnú stavbu Java v prevedení materiálu 44mm. S podlahou , terasou a veľkými posuvnými panoramatickými dverami a oknami.

  • Materiál: severský smrek
  • Rozmer: 608 cm x 390 cm (23,71 m2)
  • Obsah:  s podlahou, dosky pero – drážka
  • Dvere: 391 x 196 cm
  • Dvere: 84 x 190 cm
  • Okno: 150 x 41 cm
  • Hrúbka materiálu: 44 mm

Moderný záhradný domček  JAVA  je vhodný  aj ako kancelária.

Využitie chatky Java je ozaj všestranné. Moderné letné bývanie, letná kuchyňa, kancelária. Možností je ozaj veľa.  Chatka je rozdelená na Centrálnu časť a dva menšie sklady. Domček je možno zmontovať zrkadlovo. Súčasťou domčeku je aj drevená terasa na priečelí modernej chatky.

Java záhradná chatka pôdorys
Java záhradná chatka pôdorys
Záhradný domček drevený rošt
Záhradný domček drevený rošt

Osadenie modernej chatky na základovú dosku.

moderný záhradný domček Java svojou konštrukciou umožňuje osadenie nielen na klasickú betónovú dosku, ale aj na zámkovú dlažbu. V prípade, že nemáte možnosť trvalého riešenia – vhodný a najmä šetrný k životnému prostrediu je aj drevený rošt osadený na zemné skrutky.

Záhradné domčeky je možné zatepliť.

Respektíve zatepliť vnútornú stranu strechy a zateplovací materiál prekryť  tatranským profilom s perodrážkou.

V prípade , že zvažujete využívať domček aj v chladnejšom počasí, je dobré zatepliť aj podlahu chatky.  Všeobecne je známe , že najväčšie úniky tepla sú jednak.  A chlad cítiť aj od nôh.

Každopádne aj po zateplení je Java stále záhradná stavba, ktorú je vhodné využívať rekreácii a nejedná sa o projekt celoročného bývania.

Záhradný domček JAVA44
Záhradný domček JAVA44
Záhradné domčeky JAVA
Záhradné domčky JAVA

Náter záhradného domčeku.

Doporučujeme náter realizovať ihneď po montáži. Domček sa dodáva v základnom stave bez ochranného náteru.  Štandardne sú ošetrené len podkladné hranoly, ktoré säu v priamom kmontakte s podkladom chtaky.

Na Trhu je viacero renomovaných výrobcov náterov. My Vám doporučujeme Remmers. Viac nájdete aj v našom blogu.

6 – Náter záhradnej chatky

Čosi o náteroch. Záhradný domček máme poskladaný a treba ho riadne ošetriť.  Vonkajšie prostredie vplýva na chatku hneď od začiatku .