Blog 23. Rekreačný záhradný záhradný domček


Blog 23. Rekreačný záhradný záhradný domček

Rekreačný záhradný záhradný domček Elba je domček pre celú rodinu. Blog 23.

Malé rekreačné chatky sú čoraz sú stále obľúbenejšie.  Sú za dobrú cenu. Ich výstavba je rýchla a nenáročná. Konkrétne Elba je do 25 m2 a stačí na jej realizáciu ohláška na stavebnom úrade.  Aj keď nie sú určené na trvalé bývanie môžete ich využívať vo všetkých sezónnych obdobiach. Za výbornú cenu dostanete adekvátny priestor  pre seba a svoju rodinu na víkendovú rekreáciu či na letnú dovolenku.

  • Materiál: severský smrek
  • Rozmer: 420 cm x 540 cm (22,68 m2)
  • Obsah:  s podlahou, dosky pero – drážka
  • Dvere: 84 x 196 cm
  • Okno: 3x 88 x 88 cm
  • Hrúbka materiálu: 44 mm / alebo 70  mm

Začneme od začiatku rekreačný záhradný domček Elba Vám príde zabalený na palete do fólie, ktorá chráni drevo pred vodou a poveternostnými podmienkami.

Na mieste sa potom ručne rozbalí a vyloží po jednotlivých latách z auta. Takto môžeme diely – laty , z ktorých sa chatka skladá relatívne jednoducho dopraviť aj na miesta, kde je zhoršený prístup autom.

Objednanie a dodanie chatky v našej firme.

ELBA rekreačná záhradný záhradný domček – založenie stavby

Môžeme osadiť na všetky druhy základových dosiek.

Je to ozaj o preferencii každého zákazníka. Chatku je možné postaviť na betónovú dosku, zámkovú dlažbu,  alebo rošt a zemné skrutky. Dôležité je, že chatka bude na rovnom a pevnom podklade.

Výhodou chatky sú 3 samostatne oddelené miestnosti. Predná centrálna miestnosť  a zadné dve miestnosti, ktoré môžete využívať  napríklad ako kuchyňu , alebo kúpelňu.

Súčasťou dodávky je aj predná terasa zo zábradlím. Chatku je možné zložiť aj zrkadlovo.  Dôležítý je aj fakt, že okná a vonkajšie dvere sú osadené  vákuovými sklami, ktoré zvyšujú tepelnú odolnosť chatky.

Zaisťovacia lata strechy  proti silnému vetru
Zaisťovacia lata strechy proti silnému vetru

Rekreačná chatka Elba je krásna aj vo vnútri

Je vybavená aj zavetrovacími latami, ktoré spevňujú celú konštrukciu a zvyšujú odolnosť voči vetru. (viď šípka na obrázku)

Vnútro záhradnej chatky je vybavené samozrejme podlahou z perodrážky. Na zlepšenie tepelného komfortu je možné zatepliť podľahu a strechu chatky.  V týchto miestach je najviac tepelných únikov v rámci celej stavby.

Zateplenie najmä strechy je užitočné najmä v lete, keď teplo vniká do chatky aj cez strechu. Samozrejme férové je povedať, že stále sa jedná o koncept záhradnej stavby, ktorá nie je koncipovaná na bývanie.

Každopádne ELba je veľmi dobré a finančne nenáročné riešenie záhradnej staby , ktoré Vám umožní užívať stavbu hneď po realizácii. Ak máte otázky píšte na náš mail info@drevo-domy.eu alebo volajte na naše tel. číslo +421 (0)917 960 522

ELBA rekreačná záhradný záhradný domček pre celú rodinu – Podrobnosti o cene a rozmeroch chatky