Blog 35. Drevené záhradné bazény


Drevené záhradné bazény BLOG

Drevené záhradné bazény – novinka na leto 2022

Drevené záhradné bazény sú novinkou pre rok 2022. Je to jednoduché a pritom vysoko praktické riešenie domáceho kúpania. Drevené bazény majú zrubovú konštrukciu a ľahko ich viete položiť na spevnený povrch. Tie v maticovom tvare dokonca viete umiestniť skoro kdekoľvek s minimálnymi úpravami terénu.


Drevený bazén je rovnaká forma stavby ako záhradný domček.

Veľa z Vás bolo na našej stránke za účelom  realizovania záhradného domčeku. Montovaný drevený bazén je stavba rovnakého zrubového systému a skvele dopĺňa práve naše produkty záhradných montovaných stavieb.

Domáci bazén pre plavcov Pacifik
  • Základným modelom  dreveného montovaného bazénu je montovaný bazen maticového tvaru.
  • Je to ideálne riešenie pokiaľ nechcete investovať veľa času a energie do prípravy základovej dosky.  Samozrejme, že zakladová doska formou betónovej dosky, alebo formou zámkovej dlažby má svoje nesporné výhody, ale maticový bazén viete uložiť aj na kasickú zarovnanú zeminu. Pokiaľ máte napríklad trávnik, kde chcete položiť bazén na trávnaté miesto – stačí si vyznačiť miesto kde bude bazén stáť, odstrániť vrchnú trávnatú časť a vyrovnať pieskom premiešaným s cementom.  Keďže sa u šesť a osemuholníkových bazénov jedná v princípe o kruh – tlak vody sa rovnomerne rozloží do všetkých strán. Nie je nutné budovanie bočných výstuží.
  • Betónová doska pod drevený montovaný bazén
  • Drevené bazény oválného a obdĺžnikového tvaru sú väčším bratom variantom klasických základných bazénov maticového tvaru.  U týchto bazénov je nutná realizácia betónovej základovej dosky. Sila dosky je dostačujúca 10cm a spevnenie sieťami. Samozrejme po stranách  bazénu kde je tlak vody najväčší je nutné spraviť prípravu na železné výstuhy, ktoré sa osadia do zosílených betónových pätiek . Železné výstuhy sú súčasťou balenia bazénu. V prípade , že že pripravujete základovú dosku vopred.  Je nutné v miestach kde budú stojky pripraviť v betóne otvor , ktorý neskôr zalejete betónom spolu s výstuhou.  Stačí v podstate vo vopred definovanom mieste pripraviť v betóne otvor  či už formou drevenej , polystyrénovej prechodky, ktorú po betonáži vyberiete a na jej miesto sa osadí výstuha z bazénovej sady.
Osadenie montovaného bazénu

Drevený montovaný bazén je možné osadiť aj do zeme.

Samozrejme bazén je možné osadiť aj do zeme. Je však nutné dodržať doporučený postup a pripraviť nielen rovný základ , ale  aj drenážne materiály, ktorými bazén v zemi zafixujeme a odizolujeme.

Pokiaľ Drevený  bazén  chcete umiestniť no svahu – je aj toto možné, ale jeho časť je vhodné taktiež umiesniť do zeme a odizolovať ako je vidno na ilustračnom obrázku.

Samozrejme , ž e bazén nie je dobré umiestňovať v bezprostrednej blískosti  nadzemných vodičov vysokého napätia.

Taktiež je praktickejšie umiestniť bazén mimo stromov kde síce nehrozí nebezpečenstvo, ale vyhnete sa tak stálemu čisteniu bazénu.

Pri určovaní miesta kde osadíte Váš budúci bazén je vhodné vybrať si slnečné miesto. Slnko totiž výrazne prispieva k ohrevu vody v bazéne.

  • Praktické a efektné doplnky k montovaným bazénom.
  • Montovaný bazén si môžete vybaviť filtráciou , efektným podsvietením , alebo ďalšími praktickými  doplnkami ako je letná solárna plachta, alebo zimné prekrytie bazénu. Dobrý doplnok je aj skrinka na uskladnenie technológii , ktorá priamo zapadne k Vašemu bazénu.

K bazénu dostanete v základe schodíky.  Vonkajšie drevené a vnútorné chromované schodíky , ktoré Vám umožnia pohodlné používanie bazénu

Príslušenstvo k bazénom