Blog 37.  Nástenný prístrešok ako hliníková pergola 


Nástenný prístrešok

Nástenný prístrešok ako hliníková pergola je trendom moderného bývania. Je praktická a cenovo dostupná .  Viete ju pripevniť vpodste ku každej stene. Jej veľkou  výhodou je skutočnosť , že naklápacie lamely môžete v zimných mesiacoch natočiť do zvislej polohy a strecha pergoly tým uberá len minimum svetla. To je dôležité najmä u pergól , ktoré sú v blízkosti okien.

Bioklimatická hliníková pergola krásna a účelná

  • Bioklimatiocká hliníková pergola je trendom modrného bývania a moderného odpočinku. Je praktická a cenovo dostupná , pričom skvele materálovo a konštrukčne spracovaná. Jej  nespornou výhodou je skutočnosť , že naklápacie lamely môžete v zimných mesiacoch natočiť do zvislej polohy a strecha pergoly tým uberá len minimum svetla. To je dôležité najmä u pergól , ktoré sú v blízkosti okien.


Lamely bioklimatckej hliníkovej pergoly sú navrhnuté tak, aby zadržiavali vodu a bolo možné užiť si priestor pod prístreškom a j v nepriaznivejšom počasí.

  V zime nám odpadá starostlivosť o sneh na streche, pretože lamely stále môžu byť vo zvyslej polohe a nezadržiavajú teda sneh.


Strecha hliníkovej pergoly je odvodnená

Dažďová voda steká cez hliníkové stojky a vyteká na ich spodku.  Je to jednoduché , účelné a praktické.  Hliníková pergola Mirador  je skvelá ako  doplnok aj k  našim záhradným bazénom a výrivkám.  Samostatne stojaci variant hliníkového prístrešku je možné umiestniť kdekoľvek v záhrade na spevnené podložie. AK o sme písali v jedneom predchádzajúcom blogu  Montáž Vám doporučujeme na  betónovú pätku,  o ktorú pripevníme na hmoždinky  stĺpiky realizovaného prístrešku.

Pergoly a prístrešky  je možné dodať vo viacerých veľkostných prevedeniach.

Základný rozmer je 300 cm x 300 cm pričom  k dispozícii sú aj   varianty 360 x 360 cm a 300 x 600 cm.

Materiálové zloženie hliníkovej pergoly sú hliníkové stojky a konštrukcie.  Lamely pergoly je možné podľa typu objednať buď v pozinkovanej oceli alebo tiež v hliníkovom materialy.


Strecha hliníkovej pergoly je odvodnená

Štandardne dodávame prístrešky a pergoly  v prevedení  Off White a Antracit. Samozrejmosťou sú aj doplnky ako je bočná stena buď textilná. Táto je zaťahovacia, alebo pevná lamelová stena, ktorá je typyzovaná na tieto prístrešky a rozmer sa dá skladať podla poreby.

Hliníkové bioklimatické pergoly boli ocenené aj prestížnou cenou za Dizajn REDDOT winner 2020 .

reddot cena za dizajn 2020

Všetky pergoly nájdete na stránke Drevo-Domy.EU a ich ceny začínajú od 2.100 EUR s DPH

Realizácia hliníkovej pergoly

Ak máte otázky píšte na náš mail info@drevo-domy.eu alebo volajte na naše tel. číslo +421 (0)917 960 522