1. časť : Rozmer základného domčeka a záhradnej chatky.

Rozmer záhradného domčeka:

Treba zvážiť, koľko priestoru si chceme, prípadne môžeme vyčleniť pre budúcu chatku. Pri pozemkoch s dostatočnou plochou je to vcelku jednoduché. Väčší pozor si treba dať v prípade, ak nás plocha pozemku svojim rozmerom limituje. Každopádne svojim klientom odporúčame, aby si chatku vymerali priamo na pozemku. Stačí Vám pritom len meter, zopár kameňov a napr. špagát dosky, hadicu. Skrátka niečo čo Vám ohraničí priestor. Veľmi jednoducho si takto vytýčite základný pôdorys chatky. Výhodou je, že dostanete pomerne jasnú predstavu aj o veľkosti budúceho záhradného domčeku. Doporučujeme Vám, aby vzdialenosť stien domčeku od plotu, alebo inej stavby bola aspoň 50cm. Treba počítať,  že drevená stavba potrebuje svoju pravidelnú údržbu – najmä náter. Taktiež strecha domčeku  má určitý presah, s ktorým treba tiež počítať. V prípade, že máme vyriešené umiestnenie a rozmer záhradného domčeka, sme na najlepšej ceste k rozhodnutiu  vybrať ten správny záhradný domček či záhradnú chatku.

Rozmer základného domčeku a záhradnej chatky.
Rozmer základného domčeku a záhradnej chatky.

Naše ďalšie BLOGY:

 

7 – Montáž záhradnej chatky na betónovú dlažbu

Zámková dlažba je z pohľadu ľahkej stavby, ktorou  záhradná chatka bezpochyby je ideálne riešenie.

Náter záhradnej chatky

6 – Náter záhradnej chatky

Čosi o náteroch. Záhradný domček máme poskladaný a treba ho riadne ošetriť.  Vonkajšie prostredie vplýva na chatku hneď od začiatku .

Montáž na zemné skrutky - vruty

5 – Montáž na zemné skrutky – vruty

Veľa z Vás rieši problém ako osadiť záhradný domček, Nie vždy je možnosť stavby základovej dosky z betónu či zámkovej dlažby. Pre tento prípad máme pre Vás riešenie.

Stavba záhradnej chaty a záhradného domčeku.

4 – Stavba záhradnej chaty a záhradného domčeku.

V predchádzajúci častiach blogu sme riešili ako si vybrať dobrý záhradný domček, alebo rekreačnú chatku. V prípade , že sa rozhodnete pre stavbu chatky svojpomocne, máme tu pre Vás zopár rád ako uspieť a čo najlepšie zrealizovať Vašu stavbu domčeka.

Objednanie a dodanie chatky v našej firme.

3 – Objednanie a dodanie chatky v našej firme.

Pre nás sú dôležité základné informácie. Ak nemáte vybraný konkrétny záhradný domček – kľudne napíšte čo potrebujete. Napríklad domček 3×4 s rovnou strechou…

Chatka na náradie

2 – Výber záhradného domčeku a garáže

Ak vieme v akom približnom rozmere chceme realizovať chatku, ďalším parametrom pri výbere chatky je spôsob jej budúceho využitia…

Tags: rozmer záhradného domčeku