Blog 25. Realizácia záhradného domčeku na zámkovú dlažbu je veľmi praktická.


Záhradná domček Lola na zámkovej dlažbe
Záhradná domček Lola na zámkovej dlažbe

Jedna z prvých realizácii v roku 2021 bol záhradný domček LUNA  o rozmere 360x360cm + 130cm prestrešenia.

Základom pre záhradný domček bola základová doska. ktorú si vopred pripravil zákazník. Pri jej príprave sa postupuje rovnako, ako pri realizovaní chodníkov zo zámkovej dlažby. Podrovný popis nájdete aj v našich technických informáciach.

Základné rozmery chatky:

  • Materiál záhradnej chatky : severský smrek
  • Rozmer: 360 cm x 360 cm + 140 cm terasa
  • Obsah:  s podlahou, dosky pero – drážka
  • Dvere: 149 x 185 cm
  • Okno: 56 x 179 cm
  • Okno: 88 x 99 cm
  • Hrúbka materiálu: 28 mm

Realizácia záhradného domčeku na zámkovú dlažbu je veľmi praktická.

Nielen esteticky ale aj na údržbu.  Kotvenie podkladových hranolov zabezpečujú hmoždinky do betónu, ktoré sa kotvia cca každých 60cm do špár.  Podkladné hranoly sú impregnované voči vlhkosti.

Základná prvá doska záhradného domčeku sa potom kotví priamo do podkladných hranolov.  Potom je to už Rýchle stavanie zrubovej konštrukcie.

rošt záhradnej chatky

Terasa záhradnej chatky

Súčasťou chatky je aj terasa , ktorá Vám poskytne 120 cm čistého priestoru pre Váš oddych. Nezabudnite ju pravidelne natierať. Predsa len vonkajšie priestory sú vystavené viac počasiu a treba sa o ne starať. Bonusom je aj kvetináč na bočnom okne.

Ako vidieť na hlavnom obrázku aj táto chatka dostala na strechu kanadský šindel. Rovnako je vhodná aj  ľahká plechová krytina. Ale to už záleží na požiadavkách konkrétneho klienta.

Tak snáď sa Vám Luna páči .    Výrobcom je líder európskeho trhu LASITA Maja –  Estónsko. (Variant Lola 300x300cm + terasa)

Súčasťou dodávky je aj podlaha.  Montážny materiál,  FAB kľúče a spojovací materiál.

V prípade záujmu je samozrejme možné chatku zmontovať aj zrkadlovo.

Sklad je možné postaviť na betónovú dosku, zámkovú dlažbu,  alebo rošt a zemné skrutky. Dôležité je, že chatka bude na rovnom a pevnom podklade.