Výstavba záhradnej chatky

Pokračovaním nášho blogu je ďalšia možnosť zhotovenia základu pod záhradné chatky.

Pri výstavbe záhradnej chatky je betónová základová doska najstabilnejší podklad, ktorý môžete svojej záhradnej chatke poskytnúť.  Hodí sa pod každý domček , ale čo je jeho najväčšou výhodou vytvára stabilný podklad v menej stabilnom prostredí kde hrozí posun podkladu. Napríklad v čerstvých navážkach sa neodporúča osadiť domček na zemné skrutky. Tieto sa v navezenom materiály budú prepadať a domček resp. jeho steny sa začnú rozchádzať a praskať.  Takéto deformácie domček, ktorý je  osadený  na betónový základ nepocíti. Správne realizovaná betónová doska, ktorá je vystužená najviac železnými rohožami sa správa ako monolitná platňa.  Ak Vám po čase aj jedna strana klesne o pár centimetrov, automaticky sa nakloní celá platňa. Povrch platne však ostane rovina aj keď naklonená , ale stále rovina. Steny záhradnej chatky tak ostávajú rovnomerne osadené na základe a neprichádza už k spomínaným deformáciám. Ak sa Vám záhradný domček  o rozmere napr. 4×4 metre nakloní o 3cm ničomu to nevadí a vizuálne , respektíve bez použitia vodováhy na to ani neprídete.

Betónová platňa pritom s ohľadom na celkovú váhu záhradnej chatky nepotrebuje žiadny základ a jej sila sa pohybuje medzi 10-15 centimetrami.

Výstavba záhradnej chatky na betón má svoje výhody aj nevýhody.   Nevýhodou môže byť väčšia prácnosť pri montáž, alebo naopak demontáži. Naopak výhodou takéhoto obsadenia záhradného domčeku je vysoko stabilný podklad. Ďalšou nespornou výhodou je jej odolnosť a môže vo Vašom domčeku slúžiť aj ako podlaha, napr. ak domček plánujete využívať ako sklad náradia a podobne. S obľubou našim zákazníkom hovoríme, že Vašej kopaske je jedno či stojí na betóne, alebo na drevenej podlahe.

Takže záverom. Aby výstavba záhradnej chatky bola úspešná – si treba vopred rozmyslieť a zvážiť všetky okolnosti a možnosti daného priestoru. Presný návod na realizáciu základovej dosky nájdete tu.

A keby ste sa nevedeli rozhodnúť pri výbere domčeku … tak napíšte a niečo vymyslíme.


  Pred odoslaním je potrebné označiť súhlas so spracovaním osobných údajov.


  Spracovanie osobných údajov
  Odoslaním kontaktného formulára beriete na Vedomie , že Vaše údaje budú použité pri vypracovaní ponuky na tovar z nášho sortimentu.
  V procese vyžiadania ponuky spracovávame:
  Povinné údaje: Meno, email, miesto dodania
  Nepovinné údaje Priezvisko , telefónne číslo
  Vaše údaje nebudú využívané k žiadnym marketingovým účelom.
  Plné znenie pravidiel GDPR: TU
  Máte právo kedykoľvek požiadať o úplný zánik Vašich údajov v našej evidencii!